Menu
Nákupní košík

Jak to vše vzniklo

Dbáme na čisté Evropské pěstitelství, kvalitu a 100% přírodní produkt. Plody ovoce se sbírají v jeho plné zralosti a technologie lyofilizace (sušení mrazem) je neochuzuje o vitaminové vlastnosti. Naší prioritou je spolupráce s malými soukromými, rodinnými a prověřenými Evropskými pěstitelskými farmami, kde je kladen  maximální  důraz na kvalitu plodů bez chemie.

Naše společnost DACTE s.r.o. Vám nabízí  100 % přírodní a kvalitní lyofilizované plody ovoce.

Naše společnost Vám nabízí Syrovátkový nápoj lok DACTE  přímo od chovatelů z Biofarem a Farem z Podhůří Jeseníku s nejvyšší kvalitou a garancí. Náš čerstvý Syrovátkový nápoj lok DACTE z chovu krav, ovcí a koz je tím nejlepším pro každodenní podporu zdraví, vitality, imunity a pro správnou energii po celý den. Jesenické pastviny a louky nejsou zatížený žádnými chemiemi a pesticidy, ale příroda je u nás na prvním místě a proto můžeme garantovat 100% přírodní a čistou kvalitu českého produktu z ekologického zemědělství volně pasoucích se zvířat. 

Lyofilizace  (sušení mrazem)

Lyofilizované plody ovoce se v Evropě stávají nedílnou součástí jídelníčku se zdravou výživou, zdravým životním stylem s velkou budoucností. Je to technologický zázrak, který plody ovoce neochudí o vitamíny. Klíčovou výhodou lyofilizace je skutečnost, že si plody ovoce uchovají celkový obsah živin jako čerstvé.Pro pochopení samotného příběhu společnosti DACTE s.r.o., je zapotřebí vrátit se pár let zpět do minulosti...

Vyrostl jsem v Havířově, městě, které je neúprosně spjato s havíři, ale i s láskou k hokeji. Od svého útlého věku jsem podlehl vášni k hokeji i já sám. Už jako malý jsem věděl, že tato vášeň jen tak nepomine – nepominula. Jak šel čas, uvědomil jsem si, že jestli chci v hokejové kariéře něco dokázat, musím pro to udělat maximum možné. Snaha se stát tím nejlepším nesouvisí nutně jen s úmornou dřinou a prací navíc, ale také s vyváženou, zdravou stravou, která je nejen pro sportovce, ale každého jedince tak důležitá. O stravu jsem se tehdy začal silně zajímat. Zpočátku se tato snaha porozumět správnému stravování pojila převážně se samostudiem. Avšak v pozdějších letech, jakožto profesionální hokejista, jsem byl tichým pozorovatelem a učencem každého specialisty, se kterým byla moje hokejová kariéra neodmyslitelně semknuta. Za celou svou sportovní kariéru jsem si uvědomil a mnohokrát potvrdil, že stravování mimořádně ovlivňuje výkonnost i zdravotní stav, a to jak po fyzické, tak psychické stránce.

Po konci mé hokejové kariéry jsem se jako milovník sportu začal zajímat o trénování, a to nejen to hokejové, ale rovněž fotbalové. Tato touha nakonec znamenala, že jsem se rozhodl pro intenzivní studium trenérství. Trenérskou licenci jsem získal ihned čtyřikrát, a to jednu hokejovou a tři fotbalové, kdy ta poslední znamenala úspěšné absolvování UEFA fotbalové licence na Univerzitě Palackého FTVS v Olomouci. Jelikož je stravování pro každého sportovce klíčové, je pochopitelné, že je tato látka brána za jednu z nejdůležitějších v období samotného studia trenérských licencí. Setkal jsem se s mnoha odborníky na stravování, od nichž jsem se mohl vytrvale učit a pochopit dopady jídla na naše, nejen sportovní životy. Odborné pochopení významu a vlivu stravování mě oslovila natolik, že jsem se rozhodl vzít své zkušenosti do hrsti a začít se věnovat zdravým a přírodním produktům naplno.

Psal se rok 2010 a má vášeň pro zdravou a přírodní formu stravování dostala jméno – DACTE s.r.o.. Tou dobou jsme se společně s partnerskou firmou ponořili do tvrdé práce. Zhruba po roce výzkumů a snažení se nám podařilo formou – in vitro – pod přísným dohledem v laboratoři vypěstovat naši první vlastní plodinu – Goji. Od těchto momentů uběhlo již pár let a v současnosti se právě tato Goji pěstuje na spřátelených, malých a rodinných farmách, kde máme stoprocentní jistotu a garanci růstu bez chemie a pesticidů. Časem jsme se začali dopodrobna zajímat také o další plody ovoce a zeleniny, po právu označované jako superfoods a rozšířili tak nabídku našich přírodních produktů za stálé spolupráce s malými, rodinnými pěstitelskými farmami. Všechny plody sbíráme tradičně, tedy ručním sběrem, tak aby byly vybrány jen ty nejlepší. Plodiny si sami lyofilizujeme – sušíme mrazem. Garantujeme, že jsou všechny naše přírodní produkty bez jakýchkoliv přídavků cukru, konzervantů a barviv. Zakládáme si na precizním pěstitelství od začátku až do jeho konce… A proč? Přece proto, abyste byli maximálně spokojení…


Společnost DACTE s.r.o. byla založena v roce 2010 jako projev vášně jejího majitele.